Bëni këto ushtrime dhe largojeni yndyrën e tepërt - Bota Sot
Bëni këto ushtrime dhe largojeni yndyrën e tepërt

Shëndetësia

Bëni këto ushtrime dhe largojeni yndyrën e tepërt

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 09:51
Ilustrim

Humbja e peshës, veçanërisht yndyra, mund të kontribuojë drejtpërdrejt në shëndetin e zemrës.

Linjat e belit më të mëdha seç duhet janë të lidhura me problemet serioze të zemrës, diabetin e tipit 2, depresionin dhe kancerin.

Sidoqoftë, humbja e yndyrës jo vetëm që do t’ju ndihmojë të zvogëloni linjat e belit, por gjithashtu mund t’ju ndihmojnë të jetoni shumë më shëndetshëm dhe më gjatë.

Bëni këto ushtrime dhe largojeni yndyrën e tepërt.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...