Edhe ju i keni vendosur vezët te dera e frigoriferit, keni bërë gabim - Bota Sot
Edhe ju i keni vendosur vezët te dera e frigoriferit, keni bërë gabim

Shëndetësia

Edhe ju i keni vendosur vezët te dera e frigoriferit, keni bërë gabim

Më: 5 shtator 2019 Në ora: 06:47
Ilustrim

Shumica e njerëzve i vendosin vezët te pjesa brenda derës së frigoriferit, por keni bërë shumë gabim.

Eksperti i ruajtjes së ushqimit Vlatka Lake sugjeron që të mos vazhdojmë ta bëjmë më një gjë të tillë.

“Ndryshimet e temperaturës që vijnë si pasoje e hapjes dhe mbylljes së shpeshtë të frigoriferit bëjnë që vezët të prishen më shpejt”, thote ai.

Një këshillë tjetër që duhet të ndiqni për të mbajtur sa më të freskët vezët: shmangni ruajtjen e tyre pranë mishit të papërpunuar dhe ushqimeve me erë të fortë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...