Energjia magnetike po ndihmon pacientët si ilaç alternative

Shëndetësia

Energjia magnetike po ndihmon pacientët si ilaç alternative

Më: 5 prill 2020 Në ora: 09:28
Foto ilustrim

Arritja e shëndetit përfundimtar është një qëllim global këto ditë. Të gjithë duan të jenë të shëndetshëm dhe të shërohen nga kushtet kritike mjekësore.

Industria e mjekësisë ka bërë disa nga transformimet mahnitëse në ilaçet kuruese. Fatkeqësisht, ky transformim nuk është i mjaftueshëm, raporton “alternativemedicine”.

Tani po ecim përpara për mjekësi alternative dhe energjia magnetike është njëra prej tyre.

Universi ynë përmban energjinë magnetike negative dhe pozitive në polet jugore dhe veriore. Këto fusha magnetike kanë qenë pjesë e jetës sonë që nga fillimi dhe tani terapitë magnetike po i çojnë ato në nivelin tjetër.

Hulumtimi na sjell zgjidhjen për shumë probleme duke përdorur magnet NIKKEN. Thjesht është duke përdorur përbërësit universal për të trajtuar dhe shëruar shumë shqetësime shëndetësore dhe për t’i bërë ato më të mira.

Praktika alternative mjekësore ka të bëjë me përdorimin e magneteve statikë për të lehtësuar dhimbjen dhe çështje të tjera shëndetësore.

Këto magnet punojnë për të balancuar ngarkesat pozitive dhe negative në trupin tonë. Duke përdorur magnet, ne mund të balancojmë këto ngarkesa dhe rrjedhën e tyre në trup.

Qëndrueshmëria e një ngarkese specifike në një pjesë të trupit shkakton dhimbje dhe magneti statikë na ndihmon ta menaxhojmë atë me ngarkesë të kundërt.

Duke përdorur energjinë magnetike të trupit të njeriut këto magnet punojnë për të eleminuar, dhembur dhe lënë trupin të shërohet. Nga ana tjetër, disa studime pohojnë se terapia magnetike mund të eliminojë disa sëmundje specifike edhe nga trupi.

Në të ardhmen, ekziston një diferencë zhvillimi në terapinë magnetike në përgjithësi. Ka kaq shumë gjëra për të zbuluar dhe përfundimisht, ajo do të sjellë një ndryshim të madh në industrinë e mjekësisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat