Djalë apo vajzë: Mësoni gjininë e bebes me anë të lakrës - Bota Sot
Djalë apo vajzë: Mësoni gjininë e bebes me anë të lakrës

Shëndetësia

Djalë apo vajzë: Mësoni gjininë e bebes me anë të lakrës

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 14:51
Foto ilustrim

Prova e testit të shtatzënisë me anë të lakrës së kuqe, nëse mendoni se jeni shtatëzënë atëherë mund të provoni atë me lakër të kuqe për të zbuluar nëse është një djalë apo një vajzë.

Çfarë duhet të bëni: Prisni një lakër në 2 pjesë. Sigurohuni që të dy pjesët janë të barabarta; Merrni një tigan të mbushur me ujë; Vendos një pjesë të lakrës në të; Valvuloni përbërësit për 10 minuta.

Baballarët kanë rolin kyç për të luftuar depresionin tek gratë pas lindjes së foshnjes, thotë studimi

Lejo që uji të qetësohet; Shtrëngoni ujin në një kavanoz; Mblidhni sasi të barabartë të urinës në një kavanoz tjetër si uji.

Kombinoje ujë të kuq lakër dhe urin;  Nëse ngjyra ndryshon të kuqe ose rozë është një djalë dhe nëse ngjyra mbetet e pandryshuar, ajo është një vajzë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat