Shenjat që nuk i dini e ju tregojnë që jeni të shëndetshëm - Bota Sot
Shenjat që nuk i dini e ju tregojnë që jeni të shëndetshëm

Shëndetësia

Shenjat që nuk i dini e ju tregojnë që jeni të shëndetshëm

Më: 7 mars 2018 Në ora: 00:29
Foto ilustrim

“Iniciativa e shëndetit” është e njohur në mbarë botën si një organizatë që ka një qasje alternative ndaj çështjeve shëndetësore.

Mjekët që punojnë në Iniciativën e Vërtetë të Shëndetit përpiqen të ulin tensionin rreth problemeve shëndetësore.

Sot, sipas mjekëve, njerëzit i kushtojnë shumë vëmendje shëndetit, gjë që çon në hipokondri.

Në këtë artikull, mund t’i lexoni shenjat që tregojnë se keni shëndet të mirë.

Hani vetëm kur jeni të uritur dhe nuk hani shumë

Dieta juaj është e shëndetshme 

Ju hani aq sa trupi juaj ka nevojë 

Ju ngjitni shkallët dhe prap mund të merrni frymë normalisht

Mund të zgjoheni herët edhe pa alarm

Nuk ju zë gjumi menjëherë

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test