Lista e ushqimeve për çdo problem të vaginës - Bota Sot
Lista e ushqimeve për çdo problem të vaginës

Shëndetësia

Lista e ushqimeve për çdo problem të vaginës

Më: 13 mars 2018 Në ora: 08:30
Ilustrim

Lista e ushqimeve të mëposhtme nuk është një zgjedhje rastësore apo e çfarëdoshme, por është një listë që përfshin disa ushqime që kontribuojnë në shëndetin e vaginës. Për çdo problem shëndetësor ekziston një ushqim që lehtëson simptomat ! 

Çaji jeshil për infeksionet e traktit urinar. Lëngu boronicave është gjithashtu i rekoandueshëm, por duke qenë i pasur me sheqer nuk do të ishte zgjedhja juaj e parë. 

Për dhimbjet e periodave provoni ushqimet e pasura me acider yndyrore omega 3. 
Për të luftuar infeksionet vaginale dhe për të rivendosur pH e florës bakterale duhet të përfshini në regjimin ushqimor ushqime të pasura me probiotike *kos. 
Për thatësinë vaginale më shumë për këtë problem shëndetësor konsumoni dajth tofu, bishtaja dhe barbunja. 
Për më shumë kënaqësi në shtrat provoni ushqimet afrodiziake si : Asparagu, selinoja, çokollata e zeze, qitro, shafrani, karafili, xhenxhefili

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test