Frutat dhe perimet largojnë depresionin për dy javë - Bota Sot
Frutat dhe perimet largojnë depresionin për dy javë

Shëndetësia

Frutat dhe perimet largojnë depresionin për dy javë

Më: 13 mars 2018 Në ora: 14:22
Ilustrim

Që një kohë të gjatë dihet se frutat dhe perimet janë qenësore për një shëndet të mirë.

Mirëpo tani shkencëtarët po e dëshmojnë se nga frutat e perimet mund të keni edhe përfitime psikologjike.

Sipas një studimi të ri, është konstatuar se konsumimi i këtyre produkteve e largon depresionin në një periudhë dy javore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test