Rreziqet nga pasta e zezë e dhëmbëve - Bota Sot
Rreziqet nga pasta e zezë e dhëmbëve

Shëndetësia

Rreziqet nga pasta e zezë e dhëmbëve

Më: 4 gusht 2018 Në ora: 11:41
Ilustrim

Pasta e dhëmbëve e cila është e përbër nga kokosi, thëngjilli, ulliri, sipas Healthline është lloj i një magneti që tërheq toksina. Mirëpo edhe për kundër kësaj kjo pastë ka edhe efektet anësore.

Para përdorimit duhet të siguroheni që pluhuri është tepër i mirë, dhe nuk do të ju dëmtoj dhëmbë tuaj.
Së dyti, nuk duhet ta përdorni çdo ditë, ajo rekomandoi një herë në muaj.

Nëse ky lloj i pastës përdoret shumë shpesh ose gabimisht mund të dëmtoj smaltin e dhëmbit.

Duhet patjetër të këshilloheni me dentistin tuaj para përdorimit të produktit nga qymyri.

Ky lloj i pastës mund ti bëjë dhëmbët të duken të bardh vetëm për një kohë të shkurt dhe gjithashtu mund të qoj deri në rritjen e ndjeshmërisë ndaj prishjes së dhëmbit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...