Verimi në det bën çudira për shëndetin tonë - Bota Sot
Verimi në det bën çudira për shëndetin tonë

Shëndetësia

Verimi në det bën çudira për shëndetin tonë

Më: 9 gusht 2018 Në ora: 17:47
Ilustrim

Ajri dhe uji i detit janë shumë të mirë për shpirtin tonë, por po ashtu edhe për trupin.

Hipokrati ka zbuluar vetitë shëndetësore të ujit të detit duke vëzhguar ndikimin e saj në plagë.

Ai kishte vërejtur se uji përshpejton mbylljen e plagëve, parandalimin e infeksioneve dhe zbutjen e dhimbjeve.

Këto janë të mirat çudibërëse që na sjell verimi në det:

Uji i detit përmban elemente të rëndësishme të jetës

Deti ndikon pozitivisht në astmë dhe alergji

Rrezitja i sjell organizmit vitaminën D

Qëndrimi në deti liron nga stresi

Deti është ideal për aktivitete sportive

Ajri i detit është i pasur me jone negative

Deti zbut artritin dhe dhimbjet në kurriz

Uji i detit nxit pastrimin e organizmit

Deti ndihmon në problemet me lëkurçe dhe nxit kreativitetin dhe kujtimet

Ndikon në shëndetin e njerëzve

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...