Si ndikon uji me limon në humbjen e peshës - Bota Sot
Si ndikon uji me limon në humbjen e peshës

Shëndetësia

Si ndikon uji me limon në humbjen e peshës

Më: 10 gusht 2018 Në ora: 21:02
Ilustrim

Konsumimi i ujit me limon është këshilluar nga disa nutricientë profesionistë si një mënyrë efikase e humbjes në peshë.

Shumë larg mitit të humbjes së peshës, por një ndihmë e madhe, uji me limon ndihmon në shpejtësinë me të cilën ju humbni peshë.

Për shkak të fibrës pektinë që është prezente te limoni, ai ka aftësinë për të reduktuar urinë.

Nëse jeni përpjekur të vrisni urinë kohët e fundit me kafe apo çaj, provoni ujin me limon këtej e tutje duke marrë dhe përfitimin e “zero kalorive”, çka ndihmon dhe në humbjen e peshës. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...