Mos i thani flokët me tharëse, kjo është arsyeja - Bota Sot
Mos i thani flokët me tharëse, kjo është arsyeja

Shëndetësia

Mos i thani flokët me tharëse, kjo është arsyeja

Më: 12 gusht 2018 Në ora: 19:35
Ilustrim

Është gjë e mirë nëse keni menduar t’i lini flokët tuaja të thahen në mënyrë natyrale.

Para se gjithash ndoshta edhe më herët keni mësuar se nxehtësia nuk është e mirë për flokët.

Pra mund të bëjmë gabim nëse i thajmë flokët, me tharëse, sipas Dr. Tim Moore.

Ekspertja e bukurisë zbuloi se duke i lënë flokët e lagur mund të vendosni presion mbi fillesat, duke i dobësuar ato përfundimisht.

Nuk duhet t’i lini flokët të laguar për një kohë të gjatë.

“Flokët përbëhen nga një korteks, i cili është zona që tërheq formën e flokëve tuaj, dhe pastaj kutikalet rreth anës, të cilat janë pak si pllaka të çatisë”, tha ajo.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...