Kontrollimi i e-mail jashtë orarit të punës rrezik për shëndetin - Bota Sot
Kontrollimi i e-mail jashtë orarit të punës rrezik për shëndetin

Shëndetësia

Kontrollimi i e-mail jashtë orarit të punës rrezik për shëndetin

Më: 14 gusht 2018 Në ora: 07:10
Ilustrim

Personat që kontrollojnë e-mail pasi janë larguar nga zyra e tyre dhe menjëherë kur zgjohen nga gjumi mund të kenë probleme shëndetësore si dhe në lidhjet e tyre.

Një studim ka treguar se kufijtë fleksibil të punës rrisin nivelet e stresit si dhe shtyjnë punëtorët që të jenë më pak të vetëdijshëm për gjërat sociale dhe të bëhen më indiferent.

Ekspertët kanë deklaruar se shpesh këta kufij zhduken tërësisht dhe punëdhënësit krijojnë bindjen që punëtorët janë të qasshëm në çdo orë.

Një gjë e tille rritë nivelet e ankthit që mund të jene te dëmshme për shëndetin e tyre dhe lehtësisht mund të ndikoje edhe në raportet me partnerët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test