Pini ujë në mëngjes për energji gjithë ditën - Bota Sot
Pini ujë në mëngjes për energji gjithë ditën

Shëndetësia

Pini ujë në mëngjes për energji gjithë ditën

Më: 15 shtator 2018 Në ora: 23:34
Ilustrim

Nga shumë studime të publikuara tashmë, dihet që është mirë që dita juaj të nisë me një gotë ujë, por mjekët këshillojnë që uji i vakët është shumë më i mirë për shëndetin, sesa uji i ftohtë, apo ai me temperaturën e ambientit.

Ja përfitimet nga ky ritual: Ndihmon tretjen, pasi uji i vakët largon toksinat dhe yndyrat e depozituara në trup, duke bërë që sistemi tretës të funksionojë më mirë.

Ndihmon qarkullimin e gjakut, muskujt do të ndihen më të relaksuar dhe ju do të jeni më energjikë.Lehtëson dhimbjet e kokës, barkut dhe dhimbjet e shkaktuara nga menstruacionet

Ndihmon në rënien në peshë, sepse rrit temperaturën e trupit dhe ndihmon metabolizmin.Ngadalëson plakjen e parakohshme duke rritur elasticitetin e lëkurës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...