Dhëmbë të bardhë, ushqimet e duhura dhe ato që duhen shmangur - Bota Sot
Dhëmbë të bardhë, ushqimet e duhura dhe ato që duhen shmangur

Shëndetësia

Dhëmbë të bardhë, ushqimet e duhura dhe ato që duhen shmangur

Më: 5 tetor 2018 Në ora: 14:06
Ilustrim

Të gjithë e dimë që në fakt ne jemi çfarë hamë. Por kjo teori është edhe më e saktë kur bëhet fjalë për dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve. Prandaj duhet të kemi vërtet kujdes se çfarë hamë

Nëse do të kesh dhëmbë të bardhë, atëherë vendosni në tryezë ushqime që favorizojnë pastrimin e dhëmbëve

Ushqime po:

Brokoli dhe lulelakër

Kur hahen të papërpunuara, brokoli dhe lulelakra bëhen zbardhues natyralë shumë të fuqishëm, sepse sipërfaqja e tyre e rrudhur ndihmon në pastrimin e dhëmbëve dhe mishit të dhëmbëve. Sa më gjatë të zgjasë procesi i përtypjes, më shumë pështymë prodhohet, duke rritur kështu efektin anti-njollë.

Luleshtrydhe

Acidi malik, që janë të pasura luleshtrydhet, është thelbësor për shëndetin e zgavrës së gojës, sepse ndihmon për të shpërndarë njollat në sipërfaqen e smaltit. Dhe për të përmirësuar efektin zbardhues ju mund të përzieni pastën e luleshtrydhes me bikarbonat natriumi, pastaj pastën e marrë e fërkoni me gisht ose me furçë në dhëmbë për rreth një minutë, para se të shpëlani gjithçka (mundësisht me një gargarë me bazë fluoride).

Djathë dhe kos

Natyrisht duke rritur prodhimin e pështymës brenda gojës, produktet e qumështit kanë një efekt zbardhues të ngjashëm me atë të brokolit. Ndryshe nga perimet në fjalë, qumështi dhe kosi gjithashtu kanë diçka më shumë: domethënë, acidin laktik, i cili ndihmon për të shpërndarë njollat sipërfaqësore të smaltit.

Farërat dhe frutat e thata

Falë qëndrueshmërisë së tyre gërryese, këto ushqime funksionojnë si eksfoliantë natyrorë të vërtetë të dhëmbëve, duke hequr pllakën dhe duke eliminuar njollat. Dhe jo vetëm kaq, disa studime kanë treguar efektivitetin e këtyre ushqimeve në parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare, duke i bërë ata zgjedhjen ideale për një snack “të shëndetshëm” për dhëmbët dhe zemrën.

Ananasi  

Përveç zvogëlimit të inflamacionit, bromelina – e cila është enzima që gjendet tek ananasi – ndihmon për të shkatërruar proteinat që depozitojnë në sipërfaqen e smaltit, pra të verdhën e dhëmbëve.

Qepët

Ata nuk do të jenë ideale për frymëmarrjen, por për dhëmbët me siguri po, sepse përbërësit e squfurit që gjenden në qepë parandalojnë formimin e pllakës, si në dhëmbë, ashtu edhe midis një dhëmbi dhe tjetri. Sekreti, megjithatë, është t’i hani ato të papërpunuara.

Selino

Përmbajtja e jashtëzakonshme e ujit forcon mishrat dhe ndihmon në eliminimin e mbetjeve ushqimore, ndërsa cilësitë e saj kanë efekt natyral pastrues, duke rritur në këtë mënyrë vetitë e zbardhjes dhe duke eliminuar kështu njollat nga sipërfaqja e smaltit.

Karotat

Si në rastin e selinos, edhe karotat janë një ilaç i vërtetë për pastrimin e dhëmbëve, sepse ato favorizojnë prodhimin e pështymës, e cila kundërshton bakteret që mund të shkaktojnë kariesin dhe pllakat.

Mollët

Një mollë në ditë e mban mjeku larg, veçanërisht nëse ai është dentist. Merita e freskisë së këtij fruti është që duke neutralizuar bakteret që shkaktojnë pllakatë dhe frymëmarrje të keqe, forcon mishrat e dhëmbëve dhe natyrisht i mban dhëmbët të pastër, duke eliminuar çdo njollë smalti.

Ushqimet jo:

Kafeja

Shtresa sipërfaqësore e dhëmbëve është shumë poroze, rrjedhimisht ushqimi dhe pijet e errëta mund të absorbohen lehtësisht, duke e kthyer kështu të verdhë smaltin. Dhe duke pasur parasysh ngjyrën e saj karakteristike, kafja është e para në listën e ushqimeve që shkaktojnë njollë dhëmbësh.

Çaji

Shumë mendojnë se çaji i njollos dhëmbët më pak se kafeja, por kjo nuk është tërësisht e vërtetë: në fakt, ka disa lloje çajrash, veçanërisht të pasura me taninina, të cilat e bëjnë të verdhë smaltin pikërisht si kafja (nëse jo më shumë). Kjo nuk do të thotë që ju duhet ta eliminoni çajin nga dieta juaj, duke e privuar organizmin nga shumë përfitime të saj: ju vetëm duhet të zgjidhni varietetet e lehta. Nga ana tjetër, gjithashtu mund të shtoni qumësht ose pini ujë menjëherë pas marrjes së çajit.

Pijet acidike

Njolla smalti shkaktojnë edhe substancat acidike që përmbahen në pije cola, të cilat, duke ndryshuar pH e gojës, e dëmtojnë smaltin deri në një shkallë aq të madhe, saqë mund të shkaktojnë vrima në dhëmbë.

Vera

Nëse jeni mësuar të pini disa gota verë të kuqe, ju keni vënë re menjëherë shfaqjen e njollave të errëta në dhëmbë menjëherë pas darkës. Kjo është për shkak se vera e kuqe është një pije acide që përmbajnë taninat dhe kromogjenët, të cilët janë të fiksuar në sipërfaqen e dhëmbëve dhe dëmtojnë smaltin. Por mos mendoni ta frenoni problemin duke zgjedhur verën e bardhë, sepse në këtë rast efekti është edhe më i keq për shkak të komponentit më të madh të acidit.

Ëmbëlsirat

Ngjyrat që gjenden në karamele janë në gjendje të ndryshojnë ngjyrën e gjuhës, në të njëjtën mënyrë ndikojnë edhe në smaltin e dhëmbëve, duke favorizuar zverdhjen.

Erëzat e errëta

Uthulla balsamike, salcë e ndryshme dhe erëzat e tjera me ngjyrë të errët mund t’i bëjnë dhëmbët tuaj të kthehet në të verdhë. Pra, është më mirë të zgjedhim erëza më të lehta, të tilla si uthull orizi ose vaj ulliri, të cilat gjithashtu kanë një efekt zbardhues ose të lani dhëmbët menjëherë pas ngrënies, në mënyrë që të zvogëloni rrezikun e zbehjes së smaltit.

Salcë domatesh

Ngjyra e kuqe, e kombinuar me komponentin shumë acid të domates, i bën dhëmbët veçanërisht të pambrojtur, duke lehtësuar kështu zbehjen e smaltit. Për të zvogëluar efektin potencial të dëmshëm të salcës së domates në dhëmbë, përpiquni ta çiftoni atë me perime me konsistencë abrazive, si lulelakër dhe brokoli.

Boronicat

Përmbajtja e lartë e antioksidantëve e bën boronicën një ndihmë të çmuar për shëndetin, por molekulat e pigmentuara intensivisht që u japin këtyre frutave ngjyrën e tyre karakteristike të errët i përmbahen smaltit të dhëmbëve dhe kështu lënë pika që potencialisht janë të vështira për t’u eliminuar. Kjo është arsyeja pse këshillohet të lani mirë dhëmbët, pasi të hahet boronica, ndoshta duke përdorur një përzierje të bikarbonatit dhe limonit në vend të pastës së dhëmbëve të zakonshme për të rritur efektin anti-njollë.

Panxhari

Siç është përmendur edhe për boronicat, edhe ngjyra karakteristike e kuqe e panxharit mund të njollosë smaltin e dhëmbëve, mbi të gjitha kur konsumohet në formën e lëngut. Për të kufizuar dëmet, është e mirë të lani menjëherë dhëmbët pasi të hahet

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...