Vetitë e jashtëzakonshme të xhinxherit - Bota Sot
Vetitë e jashtëzakonshme të xhinxherit

Shëndetësia

E diel, 21 tetor 2018

Vetitë e jashtëzakonshme të xhinxherit

Më: 8 tetor 2018 Në ora: 15:37
Ilustrim

Xhinxheri e ka origjinën prej Lindjes së Mesme dhe prej kohësh përdoret në kuzhinë.

Përveç shijes së tij të veçantë ka edhe një serë vetish.

Xhinxheri është erëza apo rrënja e parë në listën e ushqimeve që sugjerohen nga nutricionistët dhe mjekët për të pastruar trupin nga toksinat apo për t’u dobësuar.

Vlerat e këtij produkti na i shpjegon me detaje nutricionistja, Stavroula Posteci, e fuar në emisioni “Në shtepinë tonë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test