Çlirohuni nga stresi dhe dhimbja e kokës me këtë truk të thjeshtë - Bota Sot
Çlirohuni nga stresi dhe dhimbja e kokës me këtë truk të thjeshtë

Shëndetësia

E premte, 19 tetor 2018

Çlirohuni nga stresi dhe dhimbja e kokës me këtë truk të thjeshtë

Më: 8 tetor 2018 Në ora: 21:27
Ilustrim

Praktika e lashtë kineze e akupresurës mund të ofrojë më shumë ndihmë sesa thjesht lehtësimin e problemeve të bezdisshme shëndetësore si dhimbje koke, të ftohtit/gripit dhe lodhjes.

Gjithashtu mund të na ndihmojë në mirëqenien tonë të përgjithshme.

I thoni lamtumirë pilulave të përditshme dhe vizitave tek mjeku.

Shtypja e pikës që shihni në foto:

Rekomandohet për:

Heqjen e stresit, tendosjen e syve, dhimbje koke, trajtimin e mbingarkesave të hundës dhe të sinusit, shërimin e pagjumësisë dhe rritjen e efektivitetit të trurit.

Si ta gjeni?

Ajo është e vendosur në ballin tuaj midis vetullave.

Si ta aplikoni?

Butësisht shtypni këtë pikë duke përdorur gishtat për rreth një minutë dhe më pas lirojini. Mund ta përsëritësh disa herë në javë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test