Kolla, ja arsyet përse ju bezdis - Bota Sot
Kolla, ja arsyet përse ju bezdis

Shëndetësia

E diel, 21 tetor 2018

Kolla, ja arsyet përse ju bezdis

Më: 9 tetor 2018 Në ora: 19:31
Ilustrim

Sa herë që kolla na ngacmon fytin menjëherë na shkon mendja se mos jemi ftohur apo po na zë gripi.

Gjëja e parë që bëjmë është të marrim antibiotikë në farmacinë më të afërt, por a është kjo mënyra e duhur?

Sipas mjekëve, një kollë mund të shkaktohet si pasojë e disa ngacmimeve në organizmin tonë. Mjekja pneumologe, Silvana Sadria, shprehet se duhet të jemi të kujdesshëm kur kolla bëhet e bezdisshme pasi mund të jetë shkaktare e shumë sëmundjeve të tjera.

Por, a e dini se çfarë është kolla dhe sa lloje kolle kemi? Mjekja pneumologe, Silvana Sadria, dhe mjeku alternativ, Hysni Dankshi, na tregojnë kujdesin dhe mënyrat se si te kujdesemi ne shtëpi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test