Themeluesi i Oracle emërohet anëtar bordi tek Tesla - Bota Sot
Themeluesi i Oracle emërohet anëtar bordi tek Tesla

Shkencë & Teknologji

Themeluesi i Oracle emërohet anëtar bordi tek Tesla

Më: 29 dhjetor 2018 Në ora: 22:57
Ellison

Ellison aktualisht shërben si CFO pranë Oracle, kompani të cilën e themeloi 40 vite më parë.

Aksionet e prodhuesit elektrik të makinave Tesla u rritën me 5.6% pasi kompania lajmëroi se bashkëthemeluesi i Oracle Larry Ellison i është bashkua bordit drejtues.

Sipas Tesla, Ellison dhe ekzekutivja e Walgreens Boots Alliance Kathlenn Wilson-Thompson janë shtuar në bord që nga dita e Enjte.

Ellison aktualisht shërben si CFO pranë Oracle, kompani të cilën e themeloi 40 vite më parë.

Ai shquhet për miqësinë e afërt me Elon Musk. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...