Google shuan shërbimin e mesazheve në YouTube - Bota Sot
Google shuan shërbimin e mesazheve në YouTube

Shkencë & Teknologji

Google shuan shërbimin e mesazheve në YouTube

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 22:03
Logo Youtube

Shërbimi u testua për herë të parë në mënyrë private si "video të përbashkëta" në maj 2016, por u deshën më shumë se një vit për ta vënë në dispozicion për të gjithë.

Shërbimi u riemërua më pas në Messages dhe u bashkua me njoftime në skedën YouTube Aktivitetet, por mbeti ekskluziv i lëvizshëm deri në vitin 2018, kur më në fund filloi të shfaqej edhe në internet.

Funksioni tani është zyrtarisht në proces të shuarjes dhe përfundimisht do të ndalojë punën më 18 shtator.

YouTube vuri në dukje se do të përqendrohet në bisedat e saj publike (komente, postime, histori) në vend të mesazheve private.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...