Doni të dini nëse dikush ju ka bllokuar në WhatsApp?

Shkencë & Teknologji

Doni të dini nëse dikush ju ka bllokuar në WhatsApp?

Më: 18 janar 2020 Në ora: 15:37
Foto ilustrim

Ekzistojnë disa metoda të rëndësishme që ta mësoni.

WhatsApp nuk ju sjell menjëherë informacion se dikush ju ka bllokuar, por ju jep disa shenja që ta kuptoni.

Fillimisht, nuk do arrini të shihni statusin e kontaktit në bisedë.

Më pas nuk do arrini të kuptoni as "last seen". Sigurisht, të dyja këto mund të jenë shenjë tjetër, jo vetëm bllok, por nuk është provë e garantuar.

Mund ta shihni edhe nga telefoni i mikut tuaj, për ta krahasuar nëse ka ndonjë ndryhsim më fotografinë e fundit.

Dhe metoda tjetër që mund ta kuptoni është kur dërgoni një mesazh që shkon “sent”, por jo “delivered “, dhe çdo telefonatë nuk do të shkojë tek kontakti nëse ju ka bllokuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat