Një enigmë prej 1 mijë copash ju lejon të ndërtoni hënën në jetën reale - Bota Sot
Një enigmë prej 1 mijë copash ju lejon të ndërtoni hënën në jetën reale

Shkencë & Teknologji

Një enigmë prej 1 mijë copash ju lejon të ndërtoni hënën në jetën reale

Më: 15 maj 2020 Në ora: 19:58
Foto ilustrim

Enigmat jo të plota janë bërë simbol universal i izolimit.

Misteri prej 1 mijë copash i ngjan anës së afërt të Hënës në detaje spektakolare, me një imazh të jetës reale.

Është imazhi më i qartë i Hënës deri më sot, vjen në një formë rrethore. Për më tepër, dy pjesë nuk janë të njëjtën formë, e cila tingëllon sfiduese, por në të vërtetë e bën atë pak më të lehtë për tu bashkuar.

Kompania që qëndron pas enigmës, Crazywind, po shet gjithashtu një version të Tokës, i cili vjen në tre pamje ajrore të ndryshme, duke përfshirë një të Evropës dhe një të Australisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat