Këto janë aplikacionet mobile që Google i konsideron të rrezikshme për instalim! - Bota Sot
Këto janë aplikacionet mobile që Google i konsideron të rrezikshme për instalim!

Shkencë & Teknologji

Këto janë aplikacionet mobile që Google i konsideron të rrezikshme për instalim!

Më: 21 qershor 2020 Në ora: 17:10
Foto ilustrim

Google ka larguar 36 aplikacione nga dyqani i saj i aplikacioneve Play Store, pasiqë ka vlerësuar se këto aplikacione mobile shkelin rregullat e privatësisë. Sipas Google, këto aplikacione “sulmojnë” përdoruesit me reklama të parëndësishme dhe e pamundësojnë de-instalimin e tyre nga pajisja juaj mobile, duke e fshehur ikonën e tyre në ekran.

Të gjitha aplikacionet e larguara nga dyqani i aplikacioneve të kompanisë Google vijnë nga i njëjti ekip i zhvilluesve, dhe të njëjtit anashkaluan kontrollet e sigurisë që aplikon Android si platforma më e madhe mobile aktualisht.

Shumica e aplikacioneve kanë qëllim të keq ndaj përdoruesve dhe shumica e tyre kanë të bëjnë me kamerën, filtrat e fotografive ose programet e zbukurimit, dhe një pjesë e mirë e tyre ekzistuan në dyqanin Google Play, por ato tashmë janë hequr nga atje dhe tani janë instaluar përsëri në një version të modifikuar. Por gjithsesi ju duhet t’i dini dhe të keni kujdes të shtuar nëse dëshironi t’i instaloni ndonjërën prej tyre.

Lista e plotë e këtyre aplikacioneve mobile në platformën Android është si në vijim:

Yoroko Camera

Solu Camera

Lite Beauty Camera

Beauty Collage Lite

Beauty & Filters Camera

Photo Collage & Beauty Camera

Beauty Camera Selfie Filter

Gaty Beauty Camera

Pand Selfie Beauty Camera

Catoon Photo Editor & Selfie Beauty Camera

Benbu Selfie Beauty Camera

Pinut Selfie Beauty Camera & Photo Editor

Mood Photo Editor & Selfie Beauty Camera

Rose Photo Editor & Selfie Beauty Camera

Selfie Beauty Camera & Photo Editor

Fog Selfie Beauty Camera

First Selfie Beauty Camera & Photo Editor

Vanu Selfie Beauty Camera

Sun Pro Beauty Camera

Funny Sweet Beauty Camera

Little Bee Beauty Camera

Beauty Camera & Photo Editor Pro

Grass Beauty Camera

Ele Beauty Camera

Flower Beauty Camera

Best Selfie Beauty Camera

Orange Camera

Sunny Beauty Camera

Landy Selfie Beauty Camera

Nut Selfie Camera

Rose Photo Editor & Selfie Beauty Camera

Art Beauty Camera-2019

Elegant Beauty Cam-2019

Selfie Beauty Camera & Funny Filters

Selfie Beauty Camera Pro

Pro Selfie Beauty Camera

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat