18,000 dollarë për një Lamborghini të ri? Po, por është biçikletë…

Shkencë & Teknologji

18,000 dollarë për një Lamborghini të ri? Po, por është biçikletë…

Më: 12 shtator 2020 Në ora: 16:18
Cervelo Cycles

Lamborghini është bashkuar me Cervelo Cycles edhe një herë, këtë herë për një biçikletë me edicion të kufizuar të quajtur Cervelo R5 Automobili Lamborghini Edition.

Biçikleta ofrohet në një edicion të kufizuar prej vetëm 63 njësi, e cila feston themelimin e prodhuesit të automjeteve në 1963.

“Në të njëjtën mënyrë që Lamborghini Aventador SVJ ngriti standardin e performancës në segmentin e automjeteve rrugore, Cervelo R5 Automobili Lamborghini Edition është krijuar për të trajtuar pjesët më të pjerrëta dhe tatëpjetë të Alpeve Dolomite Italiane”, tha prodhuesi i automobilave.

“Thelbi i tij është i frymëzuar nga ai i Aventador SVJ: i shpejtë nga çdo këndvështrim, por dallohet nga trajtimi dhe sjellja e lehtë.”

Sipas Raging Bull, Cervelo R5 është aksesorizuar vetëm me përbërës të prodhuar në Itali. Disa nga karakteristikat përfshijnë rrotat Campagnolo Bora One të mbështjella me goma Vittoria Corsa Pro, montimi mekanik Campagnolo Super Record EPS, stemen Deda Elementi dhe shalë Fizik Aliante.

Biçikleta e re është tashmë në shitje dhe mund të blihet nga shitësit dhe shitësit zyrtarë të Cervelo.

Çmimi zyrtar i shitjes me pakicë është 18,000 dollarë, gjë që mund t’ju sjellë një makinë krejt të re, si Toyota Yaris hatchback dhe disa qindra të tjera, ose për më pak se 9,000 dollarë më shumë, ju mund të blini Mazda MX-5 Miata, por ky ndoshta është ndryshimi i xhepit për këdo që ka mundësi të shfryjë mbi 200 mijë dollarë në një super veturë.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat