Banorët e Berlinit kundërshtojnë ardhjen e Google - Bota Sot
Banorët e Berlinit kundërshtojnë ardhjen e Google

Shkencë & Teknologji

E diel, 21 tetor 2018

Banorët e Berlinit kundërshtojnë ardhjen e Google

Më: 13 maj 2018 Në ora: 18:13
Google

Të gjitha qytetet e mëdha po përpiqen të jenë vendi i gjigandëve teknologjikë, përveç Berlinit, banorët e të cilit janë të bindur se ardhja e Google do të rrezikonte ekzistencën e tyre.

Në rrugët e Parkut Gerlicer, në pjesën lindore të lagjes së Berlinit të Kreuzbergut, vërehen shenja të pakënaqësisë ndaj paralajmërimit të ardhjes së gjigantit teknologjik Google dhe posteri "Fuck off Google" është vetëm një nga shumë prej tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test