Hawaii kërcënohet nga vullkani - Bota Sot
Hawaii kërcënohet nga vullkani

Shkencë & Teknologji

E diel, 21 tetor 2018

Hawaii kërcënohet nga vullkani

Më: 13 maj 2018 Në ora: 19:16
Ilustrim

Në anën lindore të vullkanit Kilauea në Hawaii janë shfaqur krisje të reja me plot gazra vullkanikë dhe pritet një shpërthim i fuqishëm, transmeton AP.

Instituti Gjeologjik i SHBA-së njoftoi se të çarat e reja kishin filluar të dalin nga llava, por nuk ende nuk kanë filluar të rrjedhin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test