Dreri me dy koka - Bota Sot
Dreri me dy koka

Shkencë & Teknologji

E diel, 21 tetor 2018

Dreri me dy koka

Më: 13 maj 2018 Në ora: 20:02
Dreri me dy koka në një pyll të Minesotës

Gjuetarët e kërpudhave kanë gjetur një dre me dy koka në një pyll të Minesotës, në SHBA.

Besohet se ky është rasti i parë i regjistruar i një dreri të bashkuar me dy koka që ka lindur nga nëna e tij.

"Nuk është përshkruar kurrë më parë," tha Lou Cornicelli, bashkautor i studimit dhe një menaxher kërkimor për kafshë të egra për Departamentin e Burimeve Natyrore të Minesotës, sipas Fox News.

Studimi u botua në revistën shkencore American Midland Naturalist dhe është përshëndetur nga hulumtuesit si një rast historik midis deformimit të kafshëve të egra.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test