Nuk ka blerje në Shkodër - Bota Sot
Nuk ka blerje në Shkodër

Shkodra

Nuk ka blerje në Shkodër

Më: 30 dhjetor 2018 Në ora: 20:28
Foto ilustrim

Festat kanë sjellë dyndje të njerëzve në tregje. Në Shkodër, ndryshe nga vitet e tjera, luhatja e çmimeve ka qenë më e lehtë, ndonëse blerjet kanë qenë më të pakta.

Çmimet e frutave dhe perimeve nuk kanë ndryshuar, por sipas qytetarëve nuk janë të përballueshme.

Për pensionistët, çmimet janë të papërballueshme.

Për tregtarët, në rastin më të mirë, çmimet janë njësoj si vjet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...