Ngricat në rrugë, një automjet del nga rruga në aksin Lezhë-Shkodër - Bota Sot
Ngricat në rrugë, një automjet del nga rruga në aksin Lezhë-Shkodër

Shkodra

Ngricat në rrugë, një automjet del nga rruga në aksin Lezhë-Shkodër

Më: 9 janar 2019 Në ora: 10:02
Pamje nga aksidenti

Në aksin Lezhë-Shkodër paraqitet rrezikshmëri për drejtuesit e automjeteve pasi dëbora e rënë ka ngrirë dhe firma e kontrakuar për mirëmbajtjen e rrugeëe akoma nuk duket në terren.

Si pasojë e ngricave një automjet ka dalë nga rruga në Gjadër, por fatmirësisht nuk ka patur të lënduar.

Ndërkohë si në qarkun e Shkodrës dhe në atë të Lezhës, nuk raportohet për rrugë të bllokuara, por në shumicën e akseve rekomandohet përdorimi i zinxhirëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...