Pacientët ankohen për spitalin; Radhë të gjata dhe mungesë medikamentesh në Shkodër - Bota Sot
Pacientët ankohen për spitalin; Radhë të gjata dhe mungesë medikamentesh në Shkodër

Shkodra

Pacientët ankohen për spitalin; Radhë të gjata dhe mungesë medikamentesh në Shkodër

Më: 21 mars 2019 Në ora: 16:10
Foto

Të sëmurët presin me orë të tëra në spitalin rajonal të Shkodrës, ku edhe pasi u vjen radha përballen me mungesë medikamentesh.

Të ardhur edhe nga zona të thella malore të këtij qarku banorët shprehin iritim për situatën që krijohet çdo ditë, ku edhe pse janë me probleme te renda shëndetësore ata nëpërkëmben ndërsa lëshojnë akuza drejt administratës, drejtuesve dhe Ministrisë së Shëndetësisë.

Drejtoresha e spitalit Teuta Rrjolli nuk ka preferuar të flasë për mediat mbi arsyet e këtyre sorollatjeve të pacienteve teksa thotë se do t’u përgjigjet ankesave që janë të depozituara me shkrim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...