Ekzekutohen dy vëllezër në Shkodër - Bota Sot
Ekzekutohen dy vëllezër në Shkodër

Shkodra

Ekzekutohen dy vëllezër në Shkodër

Më: 30 mars 2019 Në ora: 10:35
Ilustrim

Dy vëllezër janë ekzekutuar mëngjesin e së shtunës në qytetin e Shkodrës, në zonën e njohur si “Zooteknike”, teksa po dilnin nga banesa e tyre.

Nga raportimet e para mësohet se viktimat janë vëllezërit Astrit dhe Ibrahim Bilali.

Rrethanat e ngjarjes janë ende të paqarta, por mësohet se dy vëllezërit janë qëlluar në hyrje të banesës.

Po në afërsi të vendngjarjes është gjetur një makinë të cilës i është vënë flaka, por mbërritja në kohë e zjarrfikëses ka bërë që mjeti të mos digjet i tëri.

Dyshohet se pikërisht ky mjet është përdorur nga ekzekutorët e vëllezërve Astrit dhe Ibrahim Bilalit mëngjesin e së shtunës në Shkodër, e më pas mendohet se i kanë vënë flakën makinës tip Benz, për të zhdukur gjurmët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...