Sander Lleshaj: Shkodra po sfidohet nga krimi i organizuar që ka lëshuar rrënjë - Bota Sot
Sander Lleshaj: Shkodra po sfidohet nga krimi i organizuar që ka lëshuar rrënjë

Shkodra

Sander Lleshaj: Shkodra po sfidohet nga krimi i organizuar që ka lëshuar rrënjë

Më: 1 prill 2019 Në ora: 10:44
Sander Lleshaj

"Niveli i sigurisë në qarkun e Shkodrës, dhe në qytet është sfiduar nga krimi i organizuar që është pjekur dhe ka arritur të lëshojë rrënjë edhe në qytet".

Kështu u shpreh ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, sot (1 prill) gjatë fjalës së tij në ceremoninë e prezantimit të prefektit të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri.

Sander Lleshaj: "Jemi të informuar që niveli i sigurisë në qarkun e Shkodrës është sfiduar. Kemi patur goditje të forta dhe të rënda në drejtim të sigurisë publike që janë produkt i një krimi të organizuar dhe pjekur ndër vite dhe që ka arritur të lëshojë rrënjë në qytetin e Shkodrës, paradoksalisht këtu që njihet për qytetarinë."

Lleshaj kërkoi nga prefekti i ri por dhe drejtori i ri i policisë së këtij qarku angazhim maksimal dhe ofroi mbështetjen dhe përforcime të reja.

Sander Lleshaj: "Ky qytet që i ka dhënë Shqipërisë një pjesë të madhe të vlerave është goditur nga krimi, me gjithë goditjet e mëdha që i janë dhënë krimit. Mbetet një sfidë e madhe dhe besoj se drejtori i ri i Policisë së Shkodrës bashkë me stafin e ri aktual dhe me përforcimet e reja që do marrë pa hezimit nga ministria e Brendshme do arrijë të thellojë punën e bërë deri tani për të garantuar që siguria në Shkodër të  jetë në nivelin që meriton"

Për këtë ministri i Brendshëm ftoi shkodranët të jenë në anën e policisë

Sander Lleshaj: "Gjej rastin ti bëj thirrje qytetarëve të bëhen palë me policinë"

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj udhëtoi sërish drejt Shkodrës sot për të prezatuar prefektin e ri të qarkut. Ai është Valdrin Pjetri. 

Sander Lleshaj:  "Gjej rastin ti bëj thirrje qytetarëve të bëhen palë me policinë e tyre përballë krimit dhe të gjithë atyre që cënojnë sigurinë dhe jetën normale të këtij qarku. Besoj se prefekti i ri duke koordinuar të gjithë degët vendore dhe pasur bashkëpunimin e drejtuesve do të jetë vlerë e shtuar për të përmirësuar jetën e qytetarëve por dhe të shërbimeve për të arritur atë që të gjithë duan një Shkodër të qetë."

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...