Vrasjet në Shkodër, tjetër lëvizje nga policia - Bota Sot
Vrasjet në Shkodër, tjetër lëvizje nga policia

Shkodra

Vrasjet në Shkodër, tjetër lëvizje nga policia

Më: 1 prill 2019 Në ora: 19:39
Vasil Çela

Pas vrasjeve të ditëve të fundit në Shkodër, shefi i Komisariatit të Shkodrës, Vasil Çela, është shkarkuar nga detyra.

Çela zëvendësohet nga Lorenc Meta, i cili do të jetë nga sot shefi i ri i Komisaritit të Shkodrës.

Ndërkohë që dy ditë më parë ministri Lleshaj shkarkoi edhe kreun e Policisë së Shkodrës, Vehbi Bushati.

Në vend të tij u emërua Niko Brahimaj.

Vendimi i ministrit vjen pas ngjarjes së ndodhur ditën e shtunë, ku si pasojë e një atentati mbeten të vrarë dy vëllezërit Astrit dhe Brahim Bilali, 59 dhe 61 vjeç.

Viktimat u qëlluan me breshëri arme, dyshohet nga persona te maskuar, por ende nuk asnëj të arrestuar për ngjarjen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...