Grupi i fajdeve në Shkodër/ Apeli nxjerr nga qelia 6 të arrestuar, burg të tjerëve - Bota Sot
Grupi i fajdeve në Shkodër/ Apeli nxjerr nga qelia 6 të arrestuar, burg të tjerëve

Shkodra

Grupi i fajdeve në Shkodër/ Apeli nxjerr nga qelia 6 të arrestuar, burg të tjerëve

Më: 3 prill 2019 Në ora: 16:00
Gjykata e Apelit në Shkodër

Gjykata e Apelit në Shkodër ka ndryshuar masën e sigurisë për 6 nga 12 të arrestuarit për fajdet. Byrhan  Alija, Edi  Memcaj, Artan Dragani, Lul Sylja, Pashko Vuksanlekaj dhe ish-drejtori i Patentave në Shkodër, Ilir Sokoli do të qëndrojnë në burg, ndërsa Adri Bala, Marjan Bregu, Vinko Nikprelaj, Eduard Fusha, Elidon Qerimaj dhe Naim Ahmetaj   do të hetohen në masën e sigurisë detyrim paraqitje.

Vendimi i Gjykatës së Apelit

Byrhan  Alija 61-vjec nga Shkodra-Arrest me burg

Edi  Memcaj 33-vjec nga Shkodra-Arrest me burg

Artan Dragani 39-vjec nga Shkodra-Arrest me burg

Lul Sylja 48-vjec nga Shkodra- Arrest me burg me afat 60 dite

Ilir Sokoli (ish-drejtori i Patentave) Shkodër-Arrest me burg

Pashko Vuksanlekaj 54-vjec nga Shkodra-Arrest me burg

Adri Bala 22-vjec nga Shkodra-Detyrim paraqitje

Marjan Bregu 31-vjec nga Shkodra-Detyrim paraqitje

Vinko Nikprelaj 37-vjec nga Shkodra-Detyrim paraqitje

Eduard Fusha 38-vjec nga Shkodra-Detyrim paraqitje

Elidon Qerimaj 41-vjec nga Shkodra-Detyrim paraqitje

Naim Ahmetaj  52-vjec nga Puka- Detyrim paraqitje

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...