KQZ ndryshon 8 qendra votimi në Shkodër e Berat - Bota Sot
KQZ ndryshon 8 qendra votimi në Shkodër e Berat

Shkodra

KQZ ndryshon 8 qendra votimi në Shkodër e Berat

Më: 30 qershor 2019 Në ora: 10:29
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve

​Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka dhënë autorizimin për ndryshimin e vendndodhjeve të disa qendra të votimit për zgjedhjet e sotme.

Shkak për këtë janë bërë incidentet e ndodhura një natë më parë. Ndërkohë e njëjta gjë ka ndodhur edhe me dy qendrat e votimit në Bashkinë e Beratit.

KQZ vendosi dhënien e autorizimin për ndryshimin e vendndodhjeve të 6 qendrave të votimit në Qarkun Shkodër dhe 2 qendrave të votimit në Qarkun Berat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...