Shkodër, arrestohet autori i atentatit me silenciator tek rrethrrotullimi i unazës - Bota Sot
Shkodër, arrestohet autori i atentatit me silenciator tek rrethrrotullimi i unazës

Shkodra

Shkodër, arrestohet autori i atentatit me silenciator tek rrethrrotullimi i unazës

Më: 24 korrik 2019 Në ora: 14:41
Foto

Policia e Shkodres ka vënë në pranga 30 vjeçarin Skender Daija, i akuzuar si autor i plagosjes së shtetasit Syri Mehemtaj, në 26 dhjetor të 2016-es.

 Ai rezultonte në kërkim me akuzën për tentativë vrasjeje, ndërsa bashkë me të u vu në pranga edhe një tjetër person, 31 vjeçari A.Ç  për përkrahje të autorit të krimit.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër, në vitin 2017, ka vendosur masën e sigurisë "Arrest në burg" për veprën penale "Vrasje me paramendim, mbetur në tentative” dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve" ndaj 30 vjecarit. 

Ky shtetas 3 vite më parë tek rrethrrotullimi në dalje të unazës lindore të qytetit ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin Mehmetaj duke e lënë të plagosur rëndë. 

44 vjeçari ndodhej asokohe në mjet me bashkëshorten e tij kur u qëllua me silenciator dhe u dërgua me urgjencë në spital prej saj, duke arritur të mbijetojë. 

Ishin kamerat e sigurisë të ndodhura në zonë që i mundësuan policisë identifikimin e autorit, ndërsa në vendngjarje u gjetën 2 gëzhoja, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të metejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...