Bllokimi i buxhetit për bashkinë e Shkodrës, reagon ministria e Financave - Bota Sot
Bllokimi i buxhetit për bashkinë e Shkodrës, reagon ministria e Financave

Shkodra

Bllokimi i buxhetit për bashkinë e Shkodrës, reagon ministria e Financave

Më: 21 gusht 2019 Në ora: 12:45
Ministria e Financave

Pas situtrës së krijua në qytetin e Shkodrës dhe pas akuzave që u bënë në adresë të qeverisë për bllokim të financave të bashkisë Shkdoër pasi kandidati i zgjedhjeve moniste të rilindjes në këtë qytet doli trafikant i dënuar droge në Itali ka reaguar edhe institucioni i financave në vend

Ja deklarata për mediat e Ministrisë së financave

Lidhur me situatën e krijuar në Bashkinë Shkodër, ju bëjmë me dije, se strukturat e Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, i kanë ndjekur nga afër këto procedura në përputhje më legjislacionin në fuqi.

Për sa i përket kësaj situate, Ministria   e   Financave dhe Ekonomisë sqaron se:

Ditën e djeshme janë ekzekutuar nga Dega e Thesarit, Shkodër,  të gjitha pagesat dhe urdhër pagesat e depozituara nga Bashkia Shkodër brenda orarit zyrtar dhe sipas gjithë procedurave ligjore.

Për këtë Ministria e Financave dhe Ekonomisë, Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit dhe Dega  e Thesarit, Shkodër,  ka gjithë dokumentacionin e nevojshëm për sa më sipër. 

Kështu që bazuar mbi të gjitha këto arsyetime që paraqitëm më lart,  Ministria e Financave dhe Ekonomisë ju bën me dije, se ky dikaster  ESHTE NE FUNKSION TE ZBATIMIT TE LIGJIT për të gjithë qytetarët njësoj pa dallime.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...