20 punëtorë nga Hani i Hotit në këmbë në Shkodër, s'dinë si të vijnë në Tiranë

Shkodra

20 punëtorë nga Hani i Hotit në këmbë në Shkodër, s'dinë si të vijnë në Tiranë

Më: 15 mars 2020 Në ora: 18:55
Foto ilustrim

Rreth 20 punëtore të futur nga pika kufitare e Hanit të Hotit në Shkodër kërkojnë ndihmë, pasi kanë ngelur në Shkodër.

Ata kanë ardhur në këmbë nga Mali i Zi, pasi janë kthyer se kanë dëgjuar për mbylljen e kufirit.

Punonjësit nuk kanë makinë të udhëtojnë në Tiranë ku dhe kanë shtëpitë e tyre.

Ata i kanë kërkuar ndihmë policisë, por sipas tyre, policia nuk i ka dhënë zgjidhje duke u thënë që të presin deri në orën 12.00 të natës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat