Basha nga Shkodra: Gëzuar Fitër Bajramin, festën e shpresës dhe besimit

Shkodra

Basha nga Shkodra: Gëzuar Fitër Bajramin, festën e shpresës dhe besimit

Më: 24 maj 2020 Në ora: 12:00
Lulzim Basha

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka shkuar këtë paradite në Shkodër, ku zhvilloi një vizitë në Myftininë e qytetit verior, me rastin e festës së Fitër Bajramit.

Pas takimeve në xhaminë e Parrucës, Basha ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për Fiter Bajramin, teksa e ka cilësuar këtë festën e madhe të shpresës dhe besimit.

''Gëzuar ditën e Fitër Bajramit, festën e madhe të shpresës dhe besimit. Në veçanti uroj agjeruesit që kanë mbyllur një muaj sakrificash dhe sprovash. Zoti ua pranoftë adhurimin dhe agjërimin. Zoti ua pranoftë lutjet, i begatoftë ata, familjet e tyre dhe shqiptarët kudo ku janë. Zoti e bekoftë Shqipërinë'', tha Basha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat