Situata e motit në Shqipëri, reshje bore dhe bllokim rrugësh, ende prezencë uji në Shkodër

Shkodra

Situata e motit në Shqipëri, reshje bore dhe bllokim rrugësh, ende prezencë uji në Shkodër

Më: 17 janar 2021 Në ora: 18:52
Foto ilustrim

Gjatë ditës së diel në Shqipëri temperaturat kanë pësuar rënie deri në minus 15 gradë celcius.

Vlera më e ulët në fjalë është regjistruar në qarkun e Korçës, ku të gjitha akset rrugore janë të kalueshme.

Temperaturat e ulëta dhe rënia e dëborës ka sjellë probleme në qarkun e Shkodrës, ku sipas informacioneve nga Prefektura, po punohet nga mjetet e ushtrisë për zhbllokimin e aksit rrugor Bogë-QafëThore.

Në aksin Tamarë-Vermosh rruga është e kalueshme me zinxhirë, pasi ka akull dhe trashësia e deborës shkon deri në një metër.

Ndërkohë ka akoma prezencë uji në disa rrugë të Velipojës, Shirq, Darragjat, Mjedë, Bushat, Mali i Jushit etj. Temperatura të uleta jane shenuar edhe ne qarkun e Vlores, por pa sjelle probleme ne qarkullimin rrugor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat