Berisha në Shkodër me familjet e persekutuara: Të heqim dorë nga konformizmi, të rikthejmë vlerat

Shkodra

Berisha në Shkodër me familjet e persekutuara: Të heqim dorë nga konformizmi, të rikthejmë vlerat

Më: 22 shkurt 2022 Në ora: 14:08
Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë vizitës në  Muzeun e Dëshmisë dhe Kujtesës në Shkodër u ka bërë thirrje përfaqësuesve të familjeve të persekutuara që të reagojnë ndaj kësaj situate që ka përfshirë vendin tonë për të rikthyer vlerat e shqiptarëve.

Berisha: Në qoftë se ne nuk rikthejmë, nuk ndërgjegjësohemi për të ardhmen, ne rrezikojmë përsëri një diktaturë krimi dhe droge.

Të bëjmë gjithçka për të rikthyer te shqiptarët votën e lirë, është një thirrje dhe një apel.

Të heqim dorë nga konformizmi dhe të bëjmë gjithçka për rikthimin e vlerave të lirisë për të cilat shqiptarët sakrifikuan më shumë se çdo komb tjetër.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat