Arrestohet 44-vjeçari në Shkodër, po i jepte makinës në gjendje të dehur, çfarë i gjeti policia

Shkodra

Arrestohet 44-vjeçari në Shkodër, po i jepte makinës në gjendje të dehur, çfarë i gjeti policia

Më: 7 mars 2022 Në ora: 13:01
Foto ilustrim

Një 44-vjeçar është vënë në prangat e policisë së Shkodrës pasi u kap me armë zjarri në automjetin që e drejtonte në gjendje të dehur.

Në kuadër të operacionit të koduar “Last trip”, u arrestua në flagrancë shtetasi A. B., 44 vjeç, banues në Koplik, Malësi e Madhe, i cili pas kryerjes së alkooltestit rezultoi se drejtonte mjetin “Volkswagen”, në gjendje të dehur, në masën 0.93 mg/l.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pushkë me fishek në fole, si dhe disa fishekë të tjerë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake” dhe “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat