Operacioni antidrogë në Shkodër/ Shpallet në kërkim 65 vjeçarja, po kujdesej për bimët narkotike

Shkodra

Operacioni antidrogë në Shkodër/ Shpallet në kërkim 65 vjeçarja, po kujdesej për bimët narkotike

Më: 8 qershor 2023 Në ora: 09:58
Foto nga vendi i ngjarjes

Ka përfunduar faza e pestë e operacionit “Alpet e Pastra” në Shkodër, ku është bërë i mundur asgjesimi i 510 fidanëve dhe 2760 bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa.

460 bimë kanabis  u gjetën të kultivuara në fshatin Lotaj të njësisë adminstrative Shalë.

2300 bimë kanabis dhe 510 fidanë të mbjellë në kubikë u gjetën në fshatin Pepaj.

Në kërkim është shpallur 65 vjeçarja Age Martinaj pasi nga dronët është konstatuar duke u kujdesur për bimët narkotike.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat