“I stand with Aleppo”, shkodranët në marsh kundër terrorit në Siri - Bota Sot
“I stand with Aleppo”, shkodranët në marsh kundër terrorit në Siri

Shkodra

“I stand with Aleppo”, shkodranët në marsh kundër terrorit në Siri

Më: 21 dhjetor 2016 Në ora: 12:34
Pamje nga marshi në Shkodër

Me qindra shkodranë morën pjesë në tubimin paqësor, për të dhënë një mesazh sensibilizues për paqen në Aleppo dhe për t’i thënë JO viktimave të fëmijëve atje dhe jo vetëm.

 “Pergezojme te gjithe ato qe moren pjese, organizatat e ndryshme, kopeshte, shkolla, qendra etj. - EKO Mendje, Nisma Vullnetare Studentore, Kopshti 'Bep Tusha', YËCA, Shoqata Perpjekje, Dom Bosko, Medreseja 'Haxhi Sheh Shamia', Shoqata Kulturore Ardhmeria, Qendra Rinore Arka, Shkolla Skutari, Islamic Relief Shkoder, Kandili ndriçues, Shkolla "Branko Kadia", 28 Nentori, Kopshti 'Ismet Salibrucaj' , etj”, thekson organizata EKO Mendje.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat