Lidhjet e paligjshme, OSHEE aksion në Shkodër - Bota Sot
Lidhjet e paligjshme, OSHEE aksion në Shkodër

Shkodra

Lidhjet e paligjshme, OSHEE aksion në Shkodër

Më: 24 dhjetor 2016 Në ora: 12:19
Ilustrim

Operatori i Sistemit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) po vijon aksionin kundër vjedhjes së energjisë në rajonin e Shkodrës. Në bashkëpunim me policinë po ushtrohen kontrolle kryesisht në zonat rurale.

Nga aksioni i deritanishëm janë shoqëruar në komisariat 3 punonjës të OSHEE për favorizim të lidhjeve ilegale: Fatmir Selvija, Edmond Lishi dhe Aleksandër Rroku; si dhe 5 abonentë nga zona e Shkodrës: Sadik Hyseni, Shyqyri Bilali, Ylber Stafa, Fahri Tusha dhe Pal Zef Marashi.

Sipas një njoftimi për shtyp, aksioni po vijon dhe deri mes të tjerash më tani janë proceduar 31 persona për abuzim me ligjin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat