Festimet në Shkodër - Bota Sot
Festimet në Shkodër

Shkodra

Festimet në Shkodër

Më: 31 dhjetor 2016 Në ora: 21:14
ilustrim

Në këtë ditë të fundvitit, institucionet e përkujdesit social po vizitohen nga përfaqesues të pushtetit qëndror dhe atij vendor për të krijuar atmosfere festive me fëmijët dhe njerëzit në nevojë.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo ishte në shtëpinë e fëmijes në Shkodër ku përtej gëzimit të ndërrimit të viteve, fëmijet shprehin si dëshirë bashkimin me familjet e tyre, prej te cilave janë ndarë kryesisht për shkak të gjendjes së renduar ekonomike.

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat