Shkodër, 9 banorë grevë urie për dëshmpërblimet e 6 viteve më parë - Bota Sot
Shkodër, 9 banorë grevë urie për dëshmpërblimet e 6 viteve më parë

Shkodra

Shkodër, 9 banorë grevë urie për dëshmpërblimet e 6 viteve më parë

Më: 25 janar 2017 Në ora: 15:24
Pamje nga video

9 banore te Livadeve ne Shkoder, perfaqesues te banoreve qe kerkojne demshperblimet per permbytjet e viteve 2010- 2011 nisen greven e urise.

Ata u vendosen tek sheshi perballe Prefektures, pas tre ore bisedimesh me policine, qe pengonte fillimin e greves se tyre, per arsye se nuk kishte leje per te. 

Grevistet kane shtruar nje plasmas ne toke dhe siper tij kane vendosur dysheket, ku jane te gatshem te vijojne greven e urise. Temperaturat jane te ulta, por banoret thone se do ta qendrojne aty deri sa te gjejne zgjidhje per marrjen e demshperblimit te permbytjeve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat