Shkodër, asgjësohen mbi 700 bimë kanabis - Bota Sot
Shkodër, asgjësohen mbi 700 bimë kanabis

Shkodra

E premte, 19 tetor 2018

Shkodër, asgjësohen mbi 700 bimë kanabis

Më: 20 korrik 2017 Në ora: 15:16
Policia në Shkodër

Në Shkodër policia zbuloi dhe asgjësoi 716 bimë kanabis sativa, të kultivuara në tokë të hapur.

Në kërkim është shpallur një 35-vjeçar, autor i dyshuar i kultivimit të bimëve narkotike të cilat ishin mbjellë në fshatin Plan, në vendin e quajtur “Menza”, në një tokë të hapur rishtaz në një zonë malore dhe të pyllëzuar.  

Shkodra ka qenë një ndër zonat më problematike vitet e funidt ndaj policia thotë se do të vijojë kontrollet për të parandaluar, evidentuar dhe goditur kultivimin e bimëve narkotike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test