Zjarri në malin e Taraboshit, në rrezik disa banesa, mbërrijnë edhe forcat e ushtrisë - Bota Sot
Zjarri në malin e Taraboshit, në rrezik disa banesa, mbërrijnë edhe forcat e ushtrisë

Shkodra

E mërkurë, 17 tetor 2018

Zjarri në malin e Taraboshit, në rrezik disa banesa, mbërrijnë edhe forcat e ushtrisë

Më: 30 gusht 2017 Në ora: 23:46
Ilustrim

Një zjarr i madh përfshiu pasditen e sotme malin e Taraboshit në Shkodër por flakët rrezikojnë disa banesa në fshatin turistik të Zogajt.

Zjarrfikëset kanë shkuar në vendngjarje, ndërsa në ndihmë të tyre kanë mbërritur edhe 30 forca të ushtrisë të cilat po punojnë për mbajtjen nën kontroll të flakëve dhe parandalimin e arritjes së flakëve pranë banesave, ndërsa pritet dita e nesërme për ndërhyrjen nga ajri.

Gjithashtu në terren, në ndihmë të zjarrfikësve dhe ushtrisë kanë shkuar edhe FNSH-ja e

Shkodrës dhe punonjës të administratës së zonave të mbrojtura.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test