Arrestohet i shumërkërkuari nga Interpoli - Bota Sot
Arrestohet i shumërkërkuari nga Interpoli

Shkodra

E enjte, 15 nëntor 2018

Arrestohet i shumërkërkuari nga Interpoli

Më: 1 shtator 2017 Në ora: 09:54
Pamje nga arrestimi

Policia e Tiranës ka arrestuar një person të kërkuar për trafik ndërkombëtar droge.

Gjatë punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, Seksioni i Kërkimit pranë Sektorit të Forcës së Posaçme të Operacioneve Speciale dhe Kërkimit, në sajë të informacioneve që dispononin dhe punës së mirëorganizuar, pas kontrollit të ushtruar në banesë në fshatin Kryemëdhej (Kavajë), kanë bërë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasit :

– Xhaferr  Kita, 35 vjeç,  banues në fshatin Kryemëdhej Kavajë.
Ndalimi i tij është bërë i mundur pasi ky shtetas është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma në datë 26.04.2016, pasi Gjykata e Hetimeve Paraprake Milano (Itali ) me vendimin e datës 01.04.2016 ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg për veprën penale”Trafikim i paligjshëm i lëndëve narkotike & substancave psikotrope”, parashikuar nga nenet 110 të Kodit penal italian dhe nenet 73 paragrafi 1 i ligjit 309/1990.

Maksimumi i dënimit është deri në 20 vjet burg.

Ky shtetas u shoqërua në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë për veprime të mëtejshme. Ndërkohë që nga shërbimet e policisë po vazhdon puna për sekuestrimin e pronave dhe aseteve pasurore që disponon.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test