Shkodër, përfshihen në flakë varrezat - Bota Sot
Shkodër, përfshihen në flakë varrezat

Shkodra

E martë, 23 tetor 2018

Shkodër, përfshihen në flakë varrezat

Më: 16 tetor 2017 Në ora: 19:18
Ilustrim

Varrezat e “Komanes” apo të njohura ndryshe si varrezat e myslimanëve janë përfshirë në flakë pak momente më parë.

Disa ditë më parë këto varreza janë pastruar nga barishtet dhe ferrat.Këto varreza janë të mbyllura, ndërsa kanë qenë  në përdorim nga komiteti mysliman në Shkodër.Varrezat ndodhen pranë qytetit në Dobrac. Shqiptarja.com shkruan se ende nuk dihen se kush mund të ketë vënë zjarrin në varreza e Komanës. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test